• MYS MEKANİK VE YANGIN SÖNDÜRME SİSTEMLERİNE HOŞGEDİNİZ


Sprinkler Sistemleri

Siprinkler sistemleri yangın anında insan müdahalesine gerek kalmadan otomatik olarak devreye giren otomatik söndürme sistemidir.
Islak Alarm Vanası

Pompa çıkış kollektöründen sonra sprinkler hattı başında kullanılırlar. Yivli ve Flanşlı bağlantılı modelleri mevcuttur. Bir adet Çek Vana, Trim Seti, Motorgong ve Geciktirme Hücresi ile tam bir set halindedir.2 1/2″, 4″, 6″ ve 8″ çapındadır.
Kuru Alarm Vanası

Donma tehlikesi olan mahallerde kullanılırlar. Pompa çıkış kollektöründen sonra sprinkler hattı başında kullanılırlar. Bir adet Çek Vana, Trim Seti, Motorgong, Hızlandırıcı, Hızlandırıcı Trim Seti, Hava Bakım Cihazı ve Geciktirme Hücresi ile tam bir set halindedir. 2″, 4″ ve 6″ çapındadır.
Baskın Alarm Vanası (Deluge)

Donma tehlikesi olan mahallerde ve açık sprinkler sisemlerinda kullanılırlar. Pompa çıkış kollektöründen sonra sprinkler hattı başında kullanılırlar. Bir adet Çek Vana, Trim Seti, Motorgong ile tam bir set halindedir. Trimming seti olarak; Islak pilot trim, Kuru pilot Trim, Elektrikli pilot trim ve Preaction pilot trimleri seçilebilir. 2″, 2 1/2″, 4″ ve 6″ çapındadır.
Çek Vana

1/2″ – 2″ arası dişli ve 175 PSI – 200 PSI basınç aralıklarında; 4″ – 8″ arası ANSI 125 ve PN 10 Flanşlı olarak, 2 1/2″ – 12″ arası swing tip ve 2″ – 12 ” arası wafer tipte çeşitleri mevcuttur.
Yükselen Milli Vana (OS&Y)

2 1/2″ – 12″ arası ANSI 125, PN 10 ve PN 16 Flanşlı tipte çeşitleri mevcuttur. Süpervizyon anahtarı montajı yapılabilir.
Kelebek Vana

2″ – 12″ arası ANSI 125 ve PN 10 Flanşlı tipte çeşitleri mevcuttur. Ayrıca özel projeler için yivli tipleri ile süpervizyon anahtarlı tipleri mevcuttur.
Aquarius

Dekoratif ve gömme tiptir. Aşağı Bakan (pendent) ve Yatay Duvar Tipi (horizantal sidewall) olarak ikiye ayrılırlar. 1/2″ çapında; Komajlı olarak imal edilirler. Sıcaklık değeri 71 dir.
ESFR (Erken Uyarılı Hızlı Tepkili)

Yüksek mahallerde hızlı teki vermesi ve yüksek debili çalışması amacı ile tasarlanmışlardır. Aşağı Bakan (pendent) olarak; 3/4″ ve 1″ çapında; Prinç olarak imal edilirler. Sıcaklık değerleri 74 ve 100 dür.
ELO (Extra Geniş Orifis)

Algılama elemanı 3 mm bulb’dır. Yukarı Bakan olarak; 3/4″ çapında; Prinç, kromajlı ve beyaz renklerde imal edilirler. Sıcaklık değerleri 57, 68, 79, 93, 141 ve 182 dir.